Чернігівська міська благодійна організація "Міська лікарняна каса"

Четверг, 22.11.2018, 13:49

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Мои статьи

Приватна медицина не врятує систему

Прилучившись до дискусії про те, якою має бути наша система охорони здоров'я, колеги висловили низку власних думок, які заслуговують на увагу. Хоча не з усім можна погодитися.
Що ж до статті «Чи безплатна у нас «безоплатна» медицина?» професора О. Боброва (№ 14 від 10.04.2009р.), то, цілковито підтримуючи думку автора, що безплатної медицини бути не може, водночас зазначу, що вихід із ситуації якраз і не в приватній медицині.
Спробую аргументувати. За 17 років незалежності України приватна медицина завоювала помітні позиції лише в стоматології. Підпільна приватна стоматологія існувала ще за радянських часів. А по-друге, для створення стоматкабінету потрібні лише 2 кімнати, стоматологічна установка та інструментарій.
Зовсім інша справа — створити приватну лікарню. Це вимагає значних фінансів, безлічі дозволів та погоджень, великих затрат на її утримання. На пам'яті роки, коли вся держава збирала і зібрала майже півмільярда доларів на лікарню майбутнього.
Де ж ця лікарня? Де зібрані гроші? Як кажуть у народі, ні торби, ні груш.
Створення лікарні — бізнес, такий же, як ресторанний або торгівля. Ніхто не вкладатиме величезні гроші, не розраховуючи отримати прибуток (причому найближчим часом). Тому в поодиноких приватних лікарнях (таких як «Оберіг» або «Ісіда») ціни на медичні послуги — захмарні: огляд лікаря — від 300 грн, день перебування в клініці — далеко за 1000 грн, аналізи — понад 200 грн. Зрозуміле бажання господарів якомога швидше компенсувати витрати, але така меддопомога недоступна 95% наших людей.
Приватна медицина процвітає там, де в занепаді її державний або комунальний сектор. Так, на тлі розваленої системи швидкої медичної допомоги комфортно почуваються «Борис», «Дитина» тощо. Але далеко не кожна сім'я спроможна викликати швидку допомогу за 400—500 грн.
Саме тому я проти пропозиції автора згаданої статті спокійно спостерігати за агонією державної медицини, плекаючи надії на приватну. У такому разі більшість населення буде позбавлена меддопомоги.
Наше завдання — зберегти та втримати на плаву чинну систему охорони здоров'я, належно реформувавши її й підтримавши законодавчо.
Сьогодення наказує єдине - вижити.

Володимир ФАЛЬ,
головний лікар Чернігівської міської лікарні № 2, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України.

Газета "Ваше здоров"я" №32 від 14 серпня 2009 року

Категория: Мои статьи | Добавил: Serg (14.08.2009)
Просмотров: 174 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Меню сайта

Категории раздела

Мои статьи [3]

Поиск

Вход на сайт

Статистика

Яндекс.Метрика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0