Чернігівська міська благодійна організація "Міська лікарняна каса"

Четверг, 22.11.2018, 14:00

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Регистрация | Вход

Главная » 2014 » Сентябрь » 3 » Народний депутат пропонує законодавчо врегулювати діяльність лікарняних кас
09:27
Народний депутат пропонує законодавчо врегулювати діяльність лікарняних кас

Лікарняні каси: народний депутат пропонує законодавчо врегулювати їх діяльністьЛікарняні каси: народний депутат пропонує законодавчо врегулювати їх діяльністьУ Парламенті зареєстровано законопроект «Про лікарняні каси» (реєстр. № 4560а), ініційований народним депутатом України, членом депутатської групи «Економічний розвиток» Антоном Яценко.

В Україні система лікарняних кас розвивається як додаткове джерело фінансування сфери охорони здоров’я за рахунок солідарно накопичених цільових персоналізованих внесків юридичних і фізичних осіб. Лікарняні каси стали одним із напрямів реформування системи охорони здоров’я, що виник як реакція населення на обмежені можливості державного фінансування щодо забезпечення якісної та доступної медичної допомоги. Сьогодні лікарняні каси здійснюють свою діяльність як громадські об’єднання, що готові самостійно на засадах громадсько-солідарної участі забезпечувати доступною і якісною медичною допомогою своїх членів.

Так, наразі лікарняні каси функціонують у Києві, Вознесенську, Ізмаїлі, Чернігові, Сумах, Полтаві, Житомирі тощо. Саме тому народний депутат виступив з ініціативою законодавчого врегулювання діяльності лікарняних кас в Україні. Законопроект визначає організаційні, правові та економічні засади позабюджетного фінансово-правового регулювання сфери охорони здоров’я, створення та діяльності лікарняних кас, їх об’єднань, права та обов’язки членів лікарняних кас.

Проектом документа визначено поняття «лікарняна каса», згідно з яким — це членська, незалежна, неурядова, некомерційна, неприбуткова, неполітична організація, заснована фізичними та юридичними особами (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб публічного права), їх об’єднаннями з метою задоволення потреб її членів у наданні фінансово-правових послуг у сфері медичної діяльності та наданні цільової безповоротної медичної допомоги її членам та закладам охорони здоров’я.

Лікарняна каса виступатиме юридичною особою, що матиме власний баланс, банківські рахунки у самостійно обраних банківських установах, а також печатку, штамп та бланки із своїм найменуванням (назвою), власну символіку. Згідно із законопроектом особа має право на вільну участь або неучасть у лікарняній касі, у тому числі в її утворенні, вступі до неї або припиненні членства.

Законопроектом визначено, хто може бути членом лікарняної каси: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, мають повну цивільну дієздатність, які підтримують мету та завдання лікарняної каси. Не можуть бути прийняті до лікарняної каси особи, які за рішенням суду визнані недієздатними або обмежено дієздатними, особи, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі.

Проект документа також встановлює ряд прав та обов’язків членів лікарняної каси. Зокрема, вони матимуть право:

одержувати від лікарняної каси матеріальну та іншу підтримку щодо захисту реалізації своїх прав та інтересів відповідно до Статуту лікарняної каси, Положення про лікування членів лікарняної каси, отримувати цільову медичну допомогу та користуватись іншими послугами, які надаються членам лікарняної каси відповідно до її статуту;
мати гарантований доступ до медичної допомоги в медичних закладах (обстеження чи лікування в стаціонарі, денному стаціонарі) та в інших лікувально-профілактичних закладах;
одержувати інформацію про діяльність лікарняної каси, ознайомлюватися з річними балансами, фінансовим станом лікарняної каси, протоколами засідань органів управління лікарняної каси та іншими документами щодо діяльності лікарняної каси тощо.
До обов’язків членів лікарняної каси законопроектом віднесено:

додержання статуту та виконання інших рішень органів управління лікарняної каси;
участь у формуванні майна лікарняної каси, зокрема сплата у грошовій формі вступних, членських та інших внесків у розмірах, строки та в порядку, що визначені статутом та положеннями лікарняної каси та ін.
Законопроект також визначає економічні засади діяльності лікарняних кас, державне регулювання і нагляд за їх діяльністю, загальні засади створення асоціацій лікарняних кас тощо.

У разі ухвалення законопроекту він буде введений в дію з 1 січня 2015 р.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

http://www.apteka.ua/article/304728?utm_source=AptekaOnline&utm_medium=email&utm_campaign=2014-09-03&utm_content=uoz.misto.cg%2540list.ru&print=1

Просмотров: 548 | Добавил: Serg | Рейтинг: 0.0/0

Меню сайта

Поиск

Вход на сайт

Календарь

«  Сентябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Статистика

Яндекс.Метрика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0